Dlaczego warto współpracować z biurem rachunkowym?

Konieczność rozliczania się z urzędem skarbowym oraz ogrom przepisów, jakich musi przestrzegać przedsiębiorca, są najczęstszymi powodami, które inicjują naszą współpracę z biurami rachunkowymi. Profesjonalne księgowe doradzą nam najlepsze rozwiązania i podpowiedzą jak prowadzić dokumentację księgową. Coraz częściej oferują też dodatkowe usługi biznesowe, które przyciągają kolejnych klientów.

Przepisy prawa zmieniają się bardzo często i ich interpretacja może sprawiać nam problemy. Niezależnie od tego, czy jesteśmy indywidualną osobą, czy prowadzimy firmę, warto skorzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego. Dzięki takiej pomocy mamy pewność, że wszystkie dokumenty wypełniamy zgodnie z panującymi przepisami, nie przegapimy żadnych terminów ani czynności, które jesteśmy zobowiązani wykonać. Oszczędzamy koszty, czas i nerwy!

Księgowość dla każdego

Usługi księgowe skierowane są do wszystkich, którzy potrzebują pomocy i wskazówek przy rozliczaniu się z urzędem skarbowym. To szczególna pomoc dla firm, zarówno tych nowych, jak i tych ze stażem, a także dla firm małych i dużych, gdyż prowadzenie ksiąg wymaga profesjonalnej wiedzy i trzymania ręki na pulsie zmieniających się przepisów. Biuro rachunkowe pomoże w prowadzeniu pełnej księgowości, podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ryczałtu ewidencjonowanego, sprawozdań finansowych oraz ewidencji VAT. Dzięki temu osoby prowadzące firmę nie muszą martwić się terminami składek, naliczaniem podatku i odprowadzaniem VAT i mogą skupić się na swojej działalności. To duża oszczędność czasu i wyeliminowanie niepotrzebnego stresu. Co więcej, księgowa będzie dla nas sporządzać wszelkie niezbędne deklaracje i wnioski oraz będzie nas reprezentować w kontaktach z instytucjami jak ZUS, US i GUS. Biura rachunkowe dodatkowo oferują obsługę kadrowo-płacową, co jest udogodnieniem dla mniejszych i średnich firm, które nie mają wyodrębnionych działów kadrowych. Dzięki współpracy z pracownikiem takiego biura możemy korzystać ze skrupulatnie przygotowanych umów o pracę, o dzieło czy umów zlecenia, a także powierzyć mu kumulowanie dokumentów pracowniczych. Zajmie się on rozliczaniem czasu pracy oraz urlopów i składaniem odpowiednich deklaracji w ZUS. Jednak z usług księgowych mogą skorzystać również osoby, które potrzebują wsparcia przy przygotowywaniu zeznania rocznego. Deklaracje uwzględniające rozmaite ulgi i łączące różne źródła dochodów mogą sprawić nam wiele problemów, lepiej powierzyć je fachowcom.

Audyty oraz doradztwo

Profesjonalne biura rachunkowe poszerzają zakres oferowanych usług o doradztwo podatkowe i finansowe. Ponieważ dużą częścią ich klientów są firmy i spółki, doradztwo biznesowe pomaga w dywersyfikacji środków finansowych, planowaniu inwestycji oraz rozwoju firmy. Specjaliści, którzy pozostają na bieżąco z nowinkami i przepisami w świecie biznesu szybciej znajdą interesujące nas rozwiązanie naszych problemów. Jeśli do tej pory nie współpracowaliśmy z biurem, możemy zacząć od przeprowadzenia w naszej firmie audytu. Pracownicy biura sprawdzą jakość prowadzonej przez nas dokumentacji, podpowiedzą, co można zmienić i ulepszyć i jak pozbyć się ewentualnych nieprawidłowości. Nowoczesne biura rachunkowe stawiają również na innowacyjne rozwiązania, które pozwolą nam zaoszczędzić jeszcze więcej czasu: oferują obsługę klienta online. Doradztwo niekoniecznie musi wiązać się z fizyczną wizytą w biurze klienta, a ponieważ zawsze jest potrzebne, pozwoli na szybką konsultację w interesującym nas zakresie.