Aktualności

Krajowy System e-Faktur (KSeF) od kiedy?

Biorąc pod uwagę fakt, iż do terminu, w którym każdy zarejestrowany podatnik podatku VAT będzie zobowiązany do korzystania z KSeF pozostało już tylko 11 miesięcy, proponujemy wcześniejsze testowanie połączenia oraz sprawdzenie skuteczności funkcjonowania oprogramowania, w którym państwo wystawiacie faktury. Dobrowolne przystępowanie do platformy KSeF możliwe jest od stycznia 2022 roku do końca czerwca 2024 roku.

Jak poprawnie wysłać zatwierdzone sprawozdanie finansowe za rok 2020

Sprawy urzędowe często przysparzają trudności, a w czasie pandemii może to być jeszcze bardziej skomplikowane ze względu na ewentualne zmiany terminów. Na szczęście cały proces jest łatwiejszy niż może się wydawać. Wystarczy tylko przeczytać kilka wskazówek na ten temat. A zatem, jak wysłać zatwierdzone sprawozdanie finansowe za rok 2020? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Usługi księgowe – zakres działań

Każde przedsiębiorstwo zobowiązane jest do prowadzenia księgowości oraz terminowego opłacania składek i podatków. W wielu przypadkach właściciele decydują się na skorzystanie z usług biura rachunkowego, które będzie prowadzić księgi rachunkowe czy rozliczeni zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale co najważniejsze terminowo. Podpowiadamy, z jakich usług warto skorzystać, aby księgowość była prowadzona prawidłowo.

Dlaczego warto współpracować z biurem rachunkowym?

Konieczność rozliczania się z urzędem skarbowym oraz ogrom przepisów, jakich musi przestrzegać przedsiębiorca, są najczęstszymi powodami, które inicjują naszą współpracę z biurami rachunkowymi. Profesjonalne księgowe doradzą nam najlepsze rozwiązania i podpowiedzą jak prowadzić dokumentację księgową. Coraz częściej oferują też dodatkowe usługi biznesowe, które przyciągają kolejnych klientów.

Co to jest audyt podatkowy?

Audyt zazwyczaj kojarzy się ze żmudną i mozolną pracą, która ma na celu wytknąć błędy i niedociągnięcia pracowników. Jednak w rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej. Czym w praktyce jest audyt podatkowy i po co się go wykonuje? Sprawdźcie!

Doradztwo biznesowe idealne rozwiązanie dla firm

Głównym zadaniem doradztwa biznesowego jest rozwiązanie problemów panujących w firmie. Przebiega to na podstawie analizy sytuacji firmy, która umożliwia wprowadzenie efektywnych zmian. Doradztwo biznesowe to system szkoleń i warsztatów, które wspomagają rozwój firmy oraz umożliwiają wpisanie jej działalności w bieżące trendy. Warto wiedzieć, na czym polega doradztwo biznesowe oraz jakie są jego zalety.

Biuro rachunkowe on-line – zalety

Z każdym rokiem w Polsce możemy zaobserwować wzrost popularności księgowości online. Najczęściej na to rozwiązanie decydują się właściciele niewielkich firm. Badania wykazują, że z tego typu usług korzysta co piąta firma. Wszystko dzięki ogromnej wygodzie i sprawności działania. Warto zapoznać się z wszystkimi korzyściami, jakie niesie za sobą to rozwiązanie.

Jakie usługi oferuje biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe zajmuje się obsługą wszystkich spraw związanych z prowadzeniem księgowości i rozliczaniem podatków. Bardzo często oferta tego rodzaju podmiotów jest jednak dużo szersza i obejmuje również wiele usług dodatkowych. Sprawdź, co może zaproponować przedsiębiorcy profesjonalne biuro rachunkowe i z jakich jego propozycji możesz skorzystać, by ułatwić sobie codzienne prowadzenie biznesu.